Rüyada Ses Duymak

Rüyada tabirleri kötü kuşların dışında tüm hayvanların sesini işitmek iyidir. Tabirleri kötü olan kuşların sesi ise musibete delalettir. Yılan, arı, çekirge sesi duymak; korkuya delalettir. Kurbağa sesi; yolculuğa delalettir. Bazı yorumcular insanların veya çeşitli hayvanların sesini duymak musibete işarettir der. Uzak bir yerden çağırıldığınızı duymak; cevap verirseniz ölüme,  cevap vermezseniz hastalığa delalettir. Ağlama sesi; duymak sevince, İnilti sesi duymak; hoşunuza gitmeyecek bir şey işiteceğinize, Ağlama sesi duymak; düşmanınızı yeneceğinize, küfürlü söz işitmek; sıkıntılarınız olacağına ve çabuk atlatacağınıza delalettir. Bir akrabanızın bağırdığını duymak; bir haber yüzünden üzüleceğinize delalettir. At kişnemesi duymak; müjdeli haber alacağınıza, aslan kükremesi duymak; söz sahibi birinden korkacağınıza, baykuş sesi; kötü habere, bülbül sesi; sevindirici bir haber alacağınıza, ceylan sesi; kadına, civciv sesi; belaya, çakal sesi; kadından yana üzüleceğinize, deve sesi; hacca gideceğinize, devekuşu sesi; cesur bir yardımcınız olacağına, eşek anırması; düşmanınızın yardım talebinde bulunacağına, güvercin sesi; orduyla ilgili bir haber duyacağınıza, kaplan sesi; düşmanlığa, karga sesi; haram yiyen kişi hakkında haber duyacağınıza, kartal sesi; söz sahibi birinden haber işiteceğinize, keklik sesi güzel bir kadınla ilgili haber alacağınıza, kumru sesi; yalan habere, kurt uluması; düşmana galip geleceğinize, martı sesi; üzüntüye, oğlak sesi; mutluluğa, serçe sesi; iyi habere delalettir.

Paylaş:

Diğer Rüya ve İsimler

Rüyada Zebra Görmek

Rüyada zebra eti yediğini görmek; fayda, yarar ve menfaate delalettir.  Rüyada zebra görmek; mutluluğa delalettir.  

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek; sıkıntılı bir döneme gireceğinizi delalettir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek; günah işlediğinize ve tövbe etmeniz gerektiğine delalettir.  

Rüyada Zakkum Görmek

Rüyada zakkum çiçeği görmek,  üzüntü verecek bir haber almaya delalettir. Rüyada zakkum ağacı görmek, isyan etmeye, kötü amel islemeye delalettir.