Rüyada Peygamber Görmek

Rüyada peygamber görmek; izzet, büyüklük, zenginlik, zafer, saadet, güç, iki cihanda mutluluk, rahmet ve nimete işarettir. Hz. Adem’i görmek; dindar biriyseniz saygı kazanacağınıza, Hz. Adem ile konuştuğunuzu görmek; ilim öğreneceğinize, Hz. Adem’in elinizi tuttuğunuzu görmek; saygınlık kazanacağınıza, Hz. Adem’e karşı çıktığınızı görmek; kötü şeylerle karşılaşacağınıza, Hz. Havva’yı görmek; durumunuzun düzeleceğine ve çok sayıda çocuğunuz olacağına delalettir. Hz. Şeys’i görmek; geçiminizin iyi olacağına çok sayıda çocuğunuz olacağına, Hz. İdris’i görmek; işyerinizde kariyeriniz iyi olacağına, Hz. Nuh’u görmek; ömrünüzün uzun olacağına ancak düşmanınızla sıkıntılar yaşayacağınıza, Hz. Hud’u görmek; düşmanlarınızın sizi kınayacağına ama onları yeneceğinize, Hz. Lut’u görmek; işlerinizin iyi olacağına, Hz. Salih’i görmek; taşınacağınıza ve işlerinizin iyi olacağına, Hz. İbrahim’i görmek; hacca gidebileceğinize, Hz. İsmail’i görmek; saygınlık kazanacağınıza, Hz. İshak’ı görmek; çocuklarınızın sizi üzeceğine ve sonunda mutlu olacağınıza, Hz. Yakup’u görmek; sıkıntılardan sonra saygınlık kazanacağınıza, Hz. Şuayb’ı görmek; insanların size küseceğine sonunda barışacaklarına ve nihayet zengin olacağınıza, Hz. Musa’yı görmek; ailenizle sıkıntılar yaşayacağınıza ve sonunda mutlu olacağınıza, Hz. Harun’u görmek; rahmeti kapılarının size açılacağına, Hz. Yusuf’u Görmek; malınızın çoğalacağına, Hz. Zekeriya’yı görmek; ibadet ehli biri olacağınıza, Hz. Yahya’yı görmek; dünya işlerini bırakıp ahiret işlerine yoğunlaşacağınıza, Hz. Hızır’ı görmek; ömrünüzün uzayacağınıza ve güvende olduğunuza, Hz. Danyal’ı görmek; zorluklardan kurtulacağınıza, Hz. Yunus’u görmek; üzüntülerinizden kurtulup işlerinizin iyi olacağına, Hz. Eyüp’ü görmek; üzüntülerinizden kurtulacağınıza, Hz. İsa’yı görmek; işlerinizin canlanacağına ve ibadet ehli olacağınıza delalettir.

Paylaş:

Diğer Rüya ve İsimler

Rüyada Zebra Görmek

Rüyada zebra eti yediğini görmek; fayda, yarar ve menfaate delalettir.  Rüyada zebra görmek; mutluluğa delalettir.  

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek; sıkıntılı bir döneme gireceğinizi delalettir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek; günah işlediğinize ve tövbe etmeniz gerektiğine delalettir.  

Rüyada Zakkum Görmek

Rüyada zakkum çiçeği görmek,  üzüntü verecek bir haber almaya delalettir. Rüyada zakkum ağacı görmek, isyan etmeye, kötü amel islemeye delalettir.