Rüyada Karanlık Görmek

Rüyada karanfil görmeyi şaşkınlık, küfür, biat, sapkınlık, işlerin kapanması olarak anlamlandırılabilir. Her yerin karanlık olduğunu görmek; karanlık kadar sapkınlığın yaşayacağına delalettir. Karanlıkta iken karanlığın birden aydınlandığını görmek; tövbe edeceğinize doğru yolu bulacağınıza işarettir. Karanlıktan aydınlığa çıkmayı Allah yolunda olacağınıza işarettir. Kimi yorumcular karanlıktan çıkıp tekrar karanlığa girmeyi sapıklık olarak ifade eder. Karanlığın üzüntüye ve sıkıntıya neden olacağına delalettir. Havanın karanlık olduğunu görmenin bölgede ki halkın sıkıntı çekeceği ve işlerin bozulacağı anlamı çıkar. Havanın aniden aydınlanıp birden karardığı görülürse bölgede ani felaketlerin ölümlerin olacağına delalettir. Karanlıktan aydınlığa çıkmanın fakirlikten zenginliğe kavuşulacağı anlamı çıkmaktadır.

Paylaş:

Diğer Rüya ve İsimler

Rüyada Zebra Görmek

Rüyada zebra eti yediğini görmek; fayda, yarar ve menfaate delalettir.  Rüyada zebra görmek; mutluluğa delalettir.  

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek; sıkıntılı bir döneme gireceğinizi delalettir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek; günah işlediğinize ve tövbe etmeniz gerektiğine delalettir.  

Rüyada Zakkum Görmek

Rüyada zakkum çiçeği görmek,  üzüntü verecek bir haber almaya delalettir. Rüyada zakkum ağacı görmek, isyan etmeye, kötü amel islemeye delalettir.