Rüyada Kadeh Görmek

Elinizde bir kadeh olduğunu ve tamamen içtiğini görmek ömrünüzü uzun olmayacağını delalettir.Bir kadehin olduğunu görmek evleneceğinize delalettir.Kadeh su veya gülsuyu görmek gönül eğlendiren cariye kadına delalettir.Kadehten gül suyu döktüğünü görmek maalesef ki çocuğunuzun öleceğine delalettir.Kadeh dolusu gül suyu ve kadeh dolusu su içtiğinizi görmek de evlendiğinizde ondan hayırlı çocuklarınız olacağına evlat sahibi olacağınıza delalettir.Kadehteki suyu döktüğünü görmek çocuğunuzun kalacağına ancak eşinizin vefat edeceğini delalettir.Elinizde kadehin kırıldığını ve içindeki suyun döküldüğünü görmek hem eşinizin hem de çocuğunuzun vefat edeceğine delalettir.Duvarında asılı kadehler görmek kadeh sayısınca eşiniz olacağı mânâsına gelmektedir.Kırmızı veya yeşil kadeh görmek dindar ve takvalı eşlere, kızıl kadeh görmek eğlenceye düşkün kötü işlere, sarı kadeh görmek soluk benizli ve hasta eşlere, siyah kadehler görmek müsibet görmüş eşlere delalettir.Rüyada kadeh görmenin 9 tabiri vardır cariye, dini inancın sağlamlığı, kadın, hizmetkar, maslahat, uzun ömür, mal ve nimet, kadınlardan yana menfaate delalettir.

Paylaş:

Diğer Rüya ve İsimler

Rüyada Zebra Görmek

Rüyada zebra eti yediğini görmek; fayda, yarar ve menfaate delalettir.  Rüyada zebra görmek; mutluluğa delalettir.  

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek; sıkıntılı bir döneme gireceğinizi delalettir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek; günah işlediğinize ve tövbe etmeniz gerektiğine delalettir.  

Rüyada Zakkum Görmek

Rüyada zakkum çiçeği görmek,  üzüntü verecek bir haber almaya delalettir. Rüyada zakkum ağacı görmek, isyan etmeye, kötü amel islemeye delalettir.