Rüyada Ayna Görmek

Ayna, sadece saç taramak veya elbisesini düzeltmek için rastlanan bir nesne değil, aynı zamanda ışığın hareketlerini (optik) inceleyen fiziğin ve felsefenin “kendini bilmek” metaforuyla da konusudur. Aynaya bakmak sadece saçı düzeltme amacına hizmet etmez, aynı zamanda fizikte de çalışma konusudur.

Aynada kendisine bakan adam aynı anda iki varlık gibi görünüyor – sanki kendi arkasında duruyormuş gibi görünüyor. Hepimiz “ayna tutmak”, “dev bir aynada kendini görmek” gibi ifadeler kullanırız ve rüyalarımızda sürekli olarak aynalar görürüz. Aynalar, kolayca tanımlanabilen sembolizm açısından zengindir. Aynaların, kişinin kendisiyle olan iç çatışmasını yansıtmak için rüyalarda göründüğü uzun zamandır söylenmiştir, ancak bazı insanlar onları rüyalarında kadın kişiyle de özdeşleştirir.

Paylaş:

Diğer Rüya ve İsimler

Rüyada Zebra Görmek

Rüyada zebra eti yediğini görmek; fayda, yarar ve menfaate delalettir.  Rüyada zebra görmek; mutluluğa delalettir.  

Rüyada Zebani Görmek

Rüyada zebani görmek; sıkıntılı bir döneme gireceğinizi delalettir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek; günah işlediğinize ve tövbe etmeniz gerektiğine delalettir.  

Rüyada Zakkum Görmek

Rüyada zakkum çiçeği görmek,  üzüntü verecek bir haber almaya delalettir. Rüyada zakkum ağacı görmek, isyan etmeye, kötü amel islemeye delalettir.